PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4083}

Cios

Beat
6,8 191
ocen
6,8 10 1 191
Cios
powrót do forum filmu Cios

Próbowałam wczoraj (dziś) obejrzeć ten film (był wyświetlany na tvp1). No ale nie dotrwałam, i bynajmniej nie była to wina pory (coś koło 2 w nocy). Swoją drogą, czemu w tvp przetłumaczyli tytuł "Bitnicy"? Wywołało to u mnie śmiech ;), ach te polskie tłumaczenia, ja was też tere-fere :P.

Borderline

a no tak, wybaczcie moją ignorancję.
w sumie mogłam trochę poczekać, może jeszcze by się film spodobał, akcja by się rozwinęła, itp. ech, niewazne, przynajmniej sie wyspałam ;).

ocenił(a) film na 9
Borderline

na końcu było coś o pokoleniu bitników, więc może dlatego... film mi się podobał, a zwłaszcza Norman. 1 kobieta i 3 facetów - wszyscy na niego lecieli! :D

bemolka

Bardzo dołujący film ,szczególnie jedna z końcowych scen -ta ze strzałem pistoletu

Borderline

wish, Burrougs to jeden z najsławniejszych bitników wraz z Kerouac'iem czy Ginsbergiem. z ang. bitnicy - beat.

Borderline

"Bitnicy" ponieważ Burroughs należał do pokolenia "bitników", więc dlatego i na pewno jest to lepsze tłumaczenie niż "Cios". A propos bitników sugeruję książkę "W drodze" J. Kerouac'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones